Prezes Janusz Paszkowski członkiem Rady Międzynarodowej Organizacji Spółdzielni Przemysłowych i Usługowych CICOPA.
:
17 stycznia 2019 roku w Składnicy Akt w Białymstoku odbyło się pierwsze w tym roku spotkania Klubu Prezesa i Głównego Księgowego z województwa podlaskiego.
Wśród gości byli przedstawiciele różnych środowisk spółdzielczych, między innymi:
Klub Prezesa i Głównego Księgowego to inicjatywa Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy, która służy nie tylko przekazywaniu informacji, ale także integruje środowisko. W tym roku przedstawiciele kilku warszawskich spółdzielni spotkali się w Domu Spółdzielczości Pracy 16 stycznia br.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele spółdzielni socjalnych "Pożyteczni" oraz "Fajna Sztuka", Spółdzielni Pracy Surowców Wtórnych, podwarszawskich Zakładów Przemysłu Gumowego "Santochemia" Sp, ZTS "Plastyk" z Pruszkowa (wyjątkowej Spółdzielni Pracy produkujące modele samolotów do sklejania) oraz Kosmetyczno-Lekarskiej SP ISIS.
W dniach 28-30 listopada przedstawiciele polskiego ruchu spółdzielczego tj. Prezes Krajowej Rady Spółdzielczej, Pan Mieczysław Grodzki, Prezes Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy, Pan Janusz Paszkowski oraz Asystentka Prezesa ZLSP i Specjalista ds. Współpracy Międzynarodowej, Pani Urszula Fila-Kicman wzięli udział tegorocznym 13 Walnym Zgromadzeniu ICA Regionu Azji i Pacyfiku oraz 10 Forum Spółdzielczym, które odbyły się w stolicy Iranu.
Wyżej wymienione polskie organizacje spółdzielcze otrzymały oficjalne zaproszenie od Irańskiej Izby Spółdzielczej – gospodarza konferencji – i za wyjątkiem Sekretarz Generalnej CECOP-CICOPA Europe, Pani Diany Dovgan, byli jedynymi europejskimi przedstawicielami na tym wydarzeniu.
Wydarzenie zgromadziło ponad 300 uczestników z 25 krajów, w tym przedstawicieli różnych sektorów spółdzielczych, ekspertów ds. ekonomii społecznej i spółdzielczości oraz decydentów politycznych tj. Marszałek Irańskiego Parlamentu czy Minister Gospodarki w Iranie.
W dniach 19-21 maja 2017 roku w Hotelu Nosalowy Dwór w Zakopanem, odbyło się 45 Sympozjum z cyklu Współczesna Gospodarka i Administracja Publiczna, które jest jednym z najważniejszych w Polsce cyklicznych (dwa razy do roku) wydarzeń dotyczących gospodarki nieprzerwanie dobywających się od ponad 20 lat. W tej edycji wzięło udział ponad 500 osób ze świata akademickiego (w tym ponad stu osiemdziesięciu studentów), administracji rządowej, samorządowej, kultury i wielu innych środowisk. Organizatorem Sympozjum była Fundacja GAP (Wydział Gospodarki i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie ) oraz prof. dr hab. Jerzy Hausner.