Na początku września br. Cooperatives Europe, w ramach partnerstwa ICA-UE (Coops4dev), którego celem jest rozwój spółdzielczości, uruchomiła bazę wiedzy pod nazwą Coopedia Knowledge Base – ujednoliconą wyszukiwarkę internetową, gromadzącą  takie zasoby jak przewodniki, artykuły, filmy, książki i wiele innych, a wszystko to w temacie spółdzielczej przedsiębiorczości.

Stworzona z myślą o spółdzielcach, Coopedia ma zmobilizować cały ruch spółdzielczy do współpracy i do wspólnego uzupełniania dedykowanej spółdzielczości bazy danych, która docelowo stanie się kompleksową przeglądarką wiedzy w zakresie spółdzielczej przedsiębiorczości.

Coopedia będzie miała szczególne znaczenie dla młodych przedsiębiorców zakładających nowe przedsiębiorstwa spółdzielcze na całym świecie, a także dla studentów i naukowców chcących dowiedzieć się więcej na temat spółdzielczego modelu biznesowego i jego wartości dodanej.

Co więcej, o jakość i wiarygodność zamieszczanych na niej zasobów zadbają eksperci w dziedzinie spółdzielczości, którzy będą mogli odpowiednio edytować i uzupełniać wczytywane materiały.
Twórcy strony pomyśleli również o możliwości filtrowania materiałów według ich tematów, typu i języka, co na pewno znacznie usprawni ich wyszukiwanie.

Zapraszamy do korzystania z bazy pod adresem: coopedia.starter.coop.

 

logocecop

 

logotyp Coopedia

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz