"TARCZA ANTYKRYZYSOWA - POMOC DLA SPÓŁDZIELNI. SPRAWDŹ W AKTUALNOŚCIACH!"

Dokument strategiczny dot. Przyszłości Pracy obrazujący stanowisko spółdzielni przemysłowych, rzemieślniczych i usługowo-produkcyjnych został opracowany przez CICOPA (Międzynarodową Organizację reprezentującą w/w spółdzielnie) w konsultacji z jej członkami, w tym, Związkiem Lustracyjnym Spółdzielni Pracy.

W dokumencie podane są cztery kluczowe czynniki wpływające na przyszłości pracy oraz rozwiązania jakie spółdzielczość oferuje i jest w stanie zaoferować w odpowiedzi na omówione w tym dokumencie aspekty. Czynniki, o których mowa, dotyczą zmian technologicznych i ekonomii opartej o wiedzę, zmian w trendach demograficznych, społecznych i środowiska, globalizacji i deindustrializacji oraz wpływu reorganizacji pracy na warunki pracy, nierówności i opiekę socjalną.

Na koniec, autorzy dokumentu strategicznego przedstawiają swoje zalecenia dot. prowadzenia polityki zachęcając rządy do m. in. promowania modelu spółdzielczego, zapewnienia dostępu do opieki socjalnej dla wszystkich pracowników, odpowiednich ram prawnych pozwalających na tworzenie spółdzielni samozatrudnionych pracowników/producentów, zachęcają też do wrażania agendy Międzynarodowej Organizacji Pracy dot. godnego zatrudnienia, co podlega pod Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ oraz zalecają, aby rządu na świecie prowadziły lepszy dialog społeczny.

Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem, który został przełożony na język polski i który ZLSP udostępnia oraz gorąco zachęca do rozpowszechniania.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z Panią Urszulą Fila-Kicman: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

CICOPA logo full color positive

 

 

grafika konferencja v2

 

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz