"TARCZA ANTYKRYZYSOWA - POMOC DLA SPÓŁDZIELNI. SPRAWDŹ W AKTUALNOŚCIACH!"

Od wielu tygodni z różnych środowisk płyną głosy na temat zapotrzebowania na konkretne wsparcie finansowe, które mogłoby pomóc przedsiębiorstwom w zwalczaniu skutków pandemii koronawirusa.

Oprócz zapisów Tarczy Antykryzysowej, z której spółdzielnie, będąc przedsiębiorcami, mogą korzystać, wprowadzane są dodatkowe instrumenty wsparcia skierowane stricte do podmiotów ekonomii społecznej, w tym spółdzielni pracy.

W pierwszej fazie złagodzono warunki uzyskiwania pożyczek w ramach Funduszu Ekonomii Społecznej wprowadzając m.in. możliwość skorzystania z tzw. „wakacji kredytowych”.

Lada moment natomiast zostanie uruchomiony tzw. „instrument płynnościowy”, który będzie polegał na możliwości uzyskania pożyczki na bieżące cele gospodarcze (np. regulowanie bieżących zobowiązań, w tym publiczno-prawnych, kosztów zatrudnienia personelu, kosztów administracyjnych, kosztów zakupu drobnego wyposażenia itp.).

Pożyczka będzie wynosić do 100 tysięcy złotych a oprocentowana będzie na poziomie 0,1 %. Pośrednik finansowy nie będzie pobierał żadnych dodatkowych opłat lub prowizji. Ponadto będzie można skorzystać z karencji na spłatę do 12 miesięcy. Zabezpieczeniem będzie co do zasady weksel in blanco.

Wierzymy, że ten instrument pomoże wielu spółdzielniom przetrwać ten trudny czas spowolnienia gospodarczego.

 

CICOPA logo full color positive

 

 

grafika konferencja v2

 

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz